Chateau Malmaison

Chateau Malmaison

zł180.00
VAT included
Quantity
Product available for orders

Winnica Chateau Malmaison położona jest w Moulis na jednym z najstarszych obszarów Medoc. Posiadłość ta sąsiaduje z Chateau Clarke, która została także zakupiona przez Barona Edmunda de Rothschild w 1973r. W chwili zakupu Chateau Malmaison był w stanie całkowitego zaniedbania, ale został przywrócony do dawnej świetności. Winnice zostały przesadzone w latach 1974 i 1978, obecnie obejmują do 24 hektarów i są doskonale utrzymane. 

Gleby wapienne i gliniane, na których rosną winorośla doskonale nadają się do uprawy szczepów Merlot i Cabernet Sauvignon. Podczas każdego winobrania winogrona zbierane są ręcznie a następnie starannie sortowane przed procesem winifikacji. Wino leżakuje od 14 do 18 miesięcy w beczkach dębowych. 

Tak powstałe Chateau Malmaison jest delikatne, elastyczne z elegancką taniną i o bogatym owocowym bukiecie. Wino z przewagą odmiany Merlot, intensywne w kolorze o czystym aromacie jeżyn i śliwek w połączeniu z dobrze zaakcentowaną nutą dębową. W smaku taniczne ale zarazem soczyste i owocowe.

BO01

Data sheet

Kolor
czerwone
Producent
Baron Edmond de Rothschild Heritage
Rocznik
2014
Apelacja
A.C. Moulis en Médoc
Szczep
Merlot, Cabernet Sauvignon
Dojrzewanie wina
16 miesięcy
Smak
Wytrawne
Vinocompas

Podobne wina

To top